LIFESTYLE - wtorek, 4 kwietnia 2017

Pozycjonowanie stron - czyli jak zostać zauważonym w sieci ?

Drogie moje, te z Was, które śledzą już od jakiegoś czasu mojego bloga z pewnością zauważyły, że na ogół staram się pisać w sposób prosty, jasny i przyjemny. Czasami jednak dla odmiany poruszam tematy znacznie poważniejsze, które mogą pomóc Wam w wielu życiowych sytuacjach. Od momentu, kiedy po raz ostatni pojawił się taki post upłynęło sporo czasu, więc pomyślałam że tym chętniej przeczytacie, o czymś innym niż kolejna kosmetyczna recenzja. Dziś post, szczególnie pomocny i bliski blogerskiemu sercu każdej z nas, ponieważ chcę zwrócić Waszą uwagę na dziedzinę, jaką jest pozycjonowanie.Zanim jednak powiem Wam o nim trochę więcej już teraz powinnyście poznać jedno zdanie i zapamiętać je, tak by przyświecało Wam, co dnia - Jeśli nie ma czegoś w Google to znaczy, że to nie istnieje. Zastanawiacie się pewnie, dlaczego przytaczam te słowa, przy okazji tegoż właśnie tekstu. Otóż nie robię tego bez przyczyny, o czym zresztą już za chwilę się przekonacie.

Z pewnością znacie to uczucie, kiedy wkładacie mnóstwo pracy w przygotowywanie Waszych tekstów i profesjonalnych zdjęć, a rezultat jest mizerny. Strona mimo Waszego wielkiego zaangażowania nie przyciąga. Zastanawiacie się wówczas co robicie nie tak? Dlaczego tak właśnie się dzieje? Odpowiedź jest prosta. Jedyną gwarancją na to, że wreszcie zostaniecie dostrzeżeni w gąszczu innych stron jest skuteczne pozycjonowanie, które zapewni Wam miejsce na 1 stronie Google. 
Pozycjonowanie stron - proces polegający na zdobyciu jak najwyższych pozycji w wynikach wyszukiwania dla wybranych słów/fraz kluczowych. Pozycjonowanie stron internetowych polega przede wszystkim na optymalizacji (SEO), marketingu treści (content marketing) i linkowaniu (link building)
SEO (ang. Search Engine Optimization)/Optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych - działania polegające na dostosowaniu kodu, treści i grafik strony pod kątem pozycjonowanych słów/fraz w taki sposób by były jak najlepiej zoptymalizowane pod wyszukiwarki internetowe. Prawda jednak jest taka, że mało kto zapytany o pozycjonowanie stron jest w stanie cokolwiek o nim powiedzieć. Zastanawiacie się pewnie - czy w obecnej sytuacji skoro Wasza wiedza w tej materii pozostawia wiele do życzenia to jesteście zostawieni sami sobie i nie możecie oczekiwać znikąd pomocy? 

Okazuje się, że są firmy, które zajmują się właśnie pozycjonowaniem stron internetowych. Jedną z nich jest AFTERWEB, która pochodzi z Wrocławia i pozycjonowaniem stron zajmuje się od listopada 2008 roku. Obecnie znajduje się ona w czołówce najlepszych firm w swojej dziedzinie. 

Pracownicy przez lata zdobyli ogromne doświadczenie i nadal podnoszą swoje kwalifikacje, uczestnicząc w wielu ogólnopolskich konferencjach i szkoleniach. Mogą poszczycić się 1300 zrealizowanymi projektami, dla ponad 200 klientów. Codziennie dokładają wszelkich starań, tak by wykonywana przez nich praca była rzetelna i efektywna a przede wszystkim kreatywna i przynosząca wymierny efekt dla każdego klienta. Priorytetem jest tu zadowolenie klientów i ich zaufanie. Firmie AFTERWEB nie zależy na chwilowych korzyściach. Dużo bardziej ceni sobie stabilne i długofalowe efekty, dlatego jest partnerem dla każdego klienta i "gra w otwarte karty". 

Decydując się na współpracę z firmą AFTERWEB, polegającą na pozycjonowaniu stron zyskujecie naprawdę bardzo wiele. Jedną z takich korzyści jest tu stały i nieprzerwany wzrost sprzedaży. Zysk może wzrosnąć nawet o 70%. Ruch na Waszej stronie może wzrosnąć nawet o 300 % a Wy pozyskacie wielu nowych klientów. Skuteczne pozycjonowanie zapewni Wam stabilną pozycję  i pozwoli zdobyć przewagę nad konkurencją. Na tym jednak nie koniec. Wysokie miejsce w wyszukiwarkach zapewni Wam wszystko to, czego oczekujecie - rozpoznawalność, prestiż i większe zyski. 
Jeśli więc zależy Wam na tych wszystkich korzyściach, jakie daje Wam współpraca z firmą AFTERWEB a jednocześnie jesteście zainteresowani pozycjonowaniem na najwyższym poziomie koniecznie się skontaktujcie. Szczegółowe dane kontaktowe znajdziecie powyżej. ⏫

Na sam koniec mam dla Was jeszcze świetną wiadomość. Obecnie firma AFTERWEB dla wszystkich nowych klientów przygotowała atrakcyjną promocję. 

Promocja na pozycjonowanie stron - na hasło: "Wrocław - miasto spotkań" - 10% rabatu od wynegocjowanej ceny. ➤ Zainteresowani? Po więcej szczegółów zapraszam na stronę firmy.

 1. przydatny post
  musze się w koncu kiedys na tym skupic

  OdpowiedzUsuń
 2. Też mnie to kiedyś zastanawiało :) ale dałam spokój

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawy i przydatny post :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. ja niestety w tych wszystkich tajnikach internetowych jestem zupełnie zielona

  OdpowiedzUsuń
 5. przydatny post :) pozycjonowanie stron, jak i w ogóle istnienie w sieci to bardzo rozległy temat :) mnie osobiście trudno się w tym wszystkim połapać :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Słabo się na tym znam, ale strona ma się dobrze:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajnie czyta mi się takie posty, bo to temat który zawsze mnie zastanawia :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Pozycjonowanie stron internetowych to długofalowe przedsięwzięcie, na które składa się multum warunków. Aby wypromować dobrze bloga, trzeba wziąć wiele parametrów pod uwagę. Przede wszystkim - treść. Artykuł powinien mieć co najmniej 2000 znaków. Nie trzeba jednak pisać elaboratów z ok. 10 000 zzs. Temat należy wyczerpać, a nie czytelnika. Kolejną kwestią jest dobór fraz kluczowych i odpowiednie nasycenie nimi tekstu. Należy pamiętać oczywiście o stosowaniu nagłówków, śródtytułów, wypunktowań, infografik. Ważnym elementem jest także optymalizacja techniczna, czyli meta tagi, alty i wiele innych.

  OdpowiedzUsuń
 9. Najważniejsze w SEO jest to aby klient był świadomy: pozycjonowanie jest niezgodne z wytycznymi Google oraz żeby firma obsługująca go była transparentna w działaniu.

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo słuszne spostrzeżenia, dzięki! Na pewno wykorzystamy w praktyce :) Mimo wszystko planuję zlecić marketing internetowy wrocław firmie Fox Strategy, znajomy był bardzo zadowolony z ich usług, więc ja też się chyba zdecyduję.

  OdpowiedzUsuń
 11. Pozycjonowanie strony to długi i niełatwy proces. Poza tym często zmieniają się wymagania Google także trzeba być naprawdę na bieżąco żeby osiągnąć zadowalające efekty :) zawsze można zlecić to specjalistom :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Zastanawiam się czy samemu można działać w tym temacie? Czy mija się to raczej z celem? Jak ktoś jest kompletnie zielony to chyba ciężko będzie mu dobrze zrobić pozycjonowanie

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie pozostawione na moim blogu komentarze :)